Játékszabályok.
A Twitterben 140 karaktered van hogy kifejezd magad. Hol vagy, mit csinálsz, mit látsz, mit tervezel.
Önkifejezés egy SMS hosszában: egyszerűség, semmi ömlengés. Életképek.
A Twitter annyi mint minimalizmus, felesleges sallangoktól mentes kommunikáció.
Twitter annyi mint csiripelés. Belecsöppensz egy rakás idegen csiripelésébe, a feladat: vedd fel a fonalat.
A Twitter kicsit olyan mint az iwiw, de csak egy kicsit: közösségi oldal ahol követőkre tehetsz szert.
A különbség, hogy míg az iwiwen mindenki titokban kukkol, a Twitteren csak a tweetek, csiripelések alkotják az egészet.
Az vagy amit mondasz, ahogy mondod, akinek mondod.
Ha csak magadban beszélsz, egyedül maradsz. Ahány embert meg tudsz szólítani, annyira leszel otthon a Twitteren. Mint a valóságban.
A Twitter nem chat, nem a parttalan kétszemélyes pofázásról szól.
A Twitteren a legtöbb elejtett száznegyven karaktered szól valakinek, nyilvános, téged képvisel. Ha megtetszik valakinek a dumája, kattintasz és követed.
A Twitteren követőket, rajongókat, nyájat gyűjthetsz, akik figyelnek arra amit mondasz.
A Twitteren közvetlenül szólhatsz a nagyokhoz is és talán ők is felfigyelnek rád.
A történet és a verseny.
A Twitter 2006-ban született, azóta a fél világ azt próbálja kitalálni, mi értelme, hogy lehetne pénzt csinálni belőle és főleg hogy mitől lett olyan sikeres.
A közelmúlt kocka-bulvár szenzációja szerint Ashton Kutcher, a CNN és Britni Szpírsz versenyzett az egymilliomodik követőért; természetesen Demi Moore férjura nyerte a meccset. A Twitter külhoni sikerein felbuzdulva és az alkalmazést propagálandó kis hazánkban a Webisztán hirdette meg a versenyt a kétezer- kilenc követőért, hozzá csatlakozott a Plastik Média, Doransky, majd a Dragonweb, a Spejz Béta és egyre többen.
Tisztelt Urban Buddha olvasók, mi is ringbe szállunk -a cél persze kissé ködös és távoli és mégsem a szám fontos, hanem hogy minél többen csatlakozzatok a Twitterhez.
Nincs tehát más dolgotok, mint hogyA közelmúlt kocka-bulvár szenzációja szerint Ashton Kutcher, a CNN és Britni Szpírsz versenyzett az egymilliomodik követőért; természetesen Demi Moore férjura nyerte a meccset. A Twitter külhoni sikerein felbuzdulva és az alkalmazést propagálandó kis hazánkban a Webisztán hirdette meg a versenyt a kétezer- kilenc követőért, hozzá csatlakozott a Plastik Média, Doransky, majd a Dragonweb, a Spejz Béta és egyre többen.
Tisztelt Urban Buddha olvasók, mi is ringbe szállunk -a cél persze kissé ködös és távoli és mégsem a szám fontos, hanem hogy minél többen csatlakozzatok a Twitterhez.
0 komment:
Post a Comment